Treści, które na Facebooku udostępniane są najczęściej

Internet pojawił się w Polsce w połowie lat dziewięćdziesiątych. Otworzył przed nami ogrom możliwości. Dzisiaj żyjemy w czasach mediów społecznościowych. Wrzucamy do niego morze informacji, także tych prywatnych. Chętnie dzielimy się z innymi wiadomości, zdjęciami, filmami, gdyż jesteśmy zdania, że mogą one poszerzać wiedzę lub być dla kogoś inspiracją. Jakie treści decydujemy się udostępniać najczęściej?

Treści udostępniane na Facebooku najczęściej

Facebook został stworzony 15 lat temu. Przez ten czas dokonano wielu badań. W ankietach, które do wypełnienia otrzymywali uczestnicy badania znajdowało się między innymi pytanie o to, jakie treści najczęściej udostępniają innym. Badania te pozwoliły na wysnucie wniosku, że do najczęściej udostępnianych treści należą:

  • są dla innych użytkowników ciekawe. Zamieszczenie fascynującej historii we wpisie jest najszybszym i jednocześnie stosunkowo prostym sposobem na to, aby post zdobył wiele polubień i miał mnóstwo udostępnień. Szczególnie wiele udostępnień może mieć wpis, do którego dodamy zdjęcie lub film;z pożytecznymi treściami.
  • Posty mające charakter porady od bardzo dawna cieszą się bardzo dużą popularnością. Można nawet przypuszczać, że jeszcze bardzo długo wpisy w formie poradnika będą cieszyć się dużą popularnością, a co za tym idzie mieć dużo udostępnień;te, które są emocjonalne.
  • Bardzo chętnie dzielimy się z innymi nie tylko radosnymi czy wzruszającymi wydarzeniami, ale również takimi, które tymi wywołującym złość lub smutek;poruszające codzienne, powszechne sprawy. Większość z nas uwielbia czytać historie nie tylko z życia celebrytów, ale także zwykłych, podobnych do nas samych osób.
Treści, które na Facebooku udostępniane są najczęściej

Wyniki ankiet jednoznacznie wskazują też, że chętnie udostępniamy także te posty, w których prezentujemy swoje zainteresowania. Bardzo chętnie udostępniamy także posty osób, z którymi chcemy nawiązać kontakt.

Jest grupa wiadomości, które udostępniamy wyjątkowo często. Należy do nich posty, które zawierają zdjęcie lub film. Chętnie udostępniamy także posty z linkami do interesujących artykułów na blogach.

Dodaj odpowiedz

Musisz być zalogowany/a aby dodac komentarz.