To sprawi, że post będzie miał większe szanse na udostępnienie

Internet dał nam wiele wcześniej nie znanych możliwości. Żyjemy w czasach mediów społecznościowych. Szczególnie wielu użytkowników ma Facebook. Jego użytkownicy wstawiają kolejne posty mając nadzieję, że zostaną one udostępnione. Okazuje się jednak, że nadzieje te zawodzą. Oto kilka prostych sposobów na to, aby zwiększyć szanse na to, że nasz post zostanie udostępniony.

Dzień i godzina dodania postu

Bardzo wielu użytkowników Facebooka nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ogromne znaczenie dla udostępnienia postu ma dzień i godzina jego dodania. Jeśli wpisy dodajemy codziennie, to najlepiej róbmy to w późnych godzinach popołudniowych (większość osób zdąży już wrócić z pracy i zasiąść do obiadu) lub wieczorem. Nowe posty najlepiej jest też zamieszczać w soboty i w niedziele.

Sięgnij po emotikony

Równie wielu jest użytkowników Facebooka, którzy nie zdają sobie sprawy również z tego, że obecność emotikona ma ogromne znaczenie dla udostępnienia wpisu. Koniecznie musimy zastosować emotikony, gdy chcemy, aby nasza wiadomość została udostępniona przez jak największą liczbę użytkowników. Zastosowanie emotikonów jest wyjątkowo prostym sposobem na to, aby zwiększyć liczbę udostępnień. Poza tym post, w którym zastosowaliśmy emotikony wyglądają bardziej przyjaźnie od tych, w których ich nie ma. Do tego ich obecność to zachęta do interakcji. Pamiętajmy jednak, aby nie umieścić ich zbyt wiele.

To sprawi, że post będzie miał większe szanse na udostępnienie

Stawiajmy na wyzwania

Jest to bardzo prosta, ale skuteczna strategia. Doskonale sprawdzi się nawet bardzo prosta zagadka matematyczna, która wywoła mnóstwo dyskusji o to, kto z udzielających odpowiedzi odpowiedział prawidłowo.

Rodzaje postów udostępnianych najczęściej

Warto pamiętać o tym, że najwięcej udostępnień na Facebooku mają te posty, do których dodane zostały zdjęcia lub filmy. Równie chętnie udostępniane są te, które wyróżniają się ciekawą i wartościową treścią.

Facebook jest ogromnie popularny. Sposoby na zwiększenie liczby udostępnień postów są naprawdę bardzo proste. Jest ich znacznie więcej, my wybraliśmy te najważniejsze.

Dodaj odpowiedz

Musisz być zalogowany/a aby dodac komentarz.