O udostępnianiu danych na Facebooku

Możliwości, które przed nami otwiera Internet są olbrzymie. Ogromną popularnością cieszą się dzisiaj social media. Najczęściej korzystamy z Facebooka, a ilość informacji, którego na niego wrzucamy jest olbrzymia. Co udostępniamy najczęściej? Z jakich powodów to robimy?

Dlaczego udostępniamy dany wpis?

Facebook istnieje już od kilka lat i praktycznie od początku jego istnienia prowadzone były badania nad tym, jakie posty użytkownicy udostępniają jak również nad tym, dlaczego decydujemy się to robić. Dzięki ankietom stwierdzono, że zdecydowanie najchętniej udostępniane są posty, które:

  • są zabawne lub przydatne. Ciekawe jest też to, że jeszcze chętniej udostępniamy te wiadomości, które zawierają przygnębiające czy wręcz katastroficzne informacje z życia publicznego lub politycznego;
  • wzbudzające emocje – interesujące jest to, że nie ma znaczenie, jakie emocje udostępniony post budzi. Dzielimy się chętnie nie tylko tym, co jest radosne, ale także tym, co jest smutne, Chętnie udostępniamy także posty wywołujące gniew lub wzbudzającej złość.

Ciekawe jest też to, że spora liczba użytkowników Facebooka nie decyduje się na udostępnianie tych postów, które są kontrowersyjne. Wiadomości kontrowersyjne udostępnia bardzo znikomy odsetek użytkowników tego najbardziej popularnego portalu społecznościowego. Chętnie za to udostępniane są te wiadomości, które umożliwiają nawiązanie kontaktu z osobą, która ją utworzyła.

O udostępnianiu danych na Facebooku

Posty, które udostępniane są najczęściej

Wśród użytkowników Facebooka jest mnóstwo osób rozczarowanych tym, że ich post nie został udostępniony. Osoby te zadają sobie pytanie dlaczego tak się stało. Okazuje się, że najchętniej udostępniane są te posty, do których dołączony jest film lub zdjęcie. Chętnie udostępniane są również te z linkiem do interesującego artykułu na blogu. Stawiamy także na te posty, które zawierają kody rabatowe. Pamiętajmy o tym tworząc kolejne posty z myślą o tym, że zostaną udostępnione.

Sposoby na większą liczbę udostępnień na Facebooku są bardzo proste.

Dodaj odpowiedz

Musisz być zalogowany/a aby dodac komentarz.