O udostępnianiu danych na Facebooku

Żyjemy w czasach social mediów. Ich popularność jest ogromna. Największą liczbę użytkowników ma Facebook. Bardzo chętnie udostępniamy bardzo różne posty. Zobaczmy dlaczego to robimy i co udostępniamy najchętniej.

Dlaczego postanawiamy dany wpis udostępnić?

Praktycznie od początku powstania Facebooka prowadzone są badania nad tym, ile czasu spędzamy każdego dnia na tym popularnym portalu społecznościowym oraz na tym, jakie posty należą do tych, które udostępniamy najchętniej. Okazało się, że średnio najbardziej aktywni użytkownicy spędzają na Facebooku około 30 minut każdego dnia. Jeśli zaś chodzi o to, jakie posty udostępnia my najchętniej, to okazało się, że najchętniej udostępniamy treści, które są:

  • zabawne lub użyteczne – większość z nas podejmuje decyzję o udostępnieniu danego postu, gdyż uznała go za przydatny lub zabawny. Ciekawe jest to, że bardzo chętnie udostępniamy też te posty, które odnoszą się do życia publicznego lub sfery politycznej;
  • wzbudzające emocje. Ważne jest w tym przypadku to, że nie ma znaczenia, jakie dany post wzbudza emocje. Użytkownicy chętnie więc dzielą się zarówno tym, co jest smutne, jak i treściami, które są śmieszne. O ile większość użytkowników raczej nie decyduje się na udostępnienie postów o kontrowersyjnej treści, o tyle nie unika zamieszczania takich, które wzbudzają gniew czy złość.
O udostępnianiu danych na Facebooku

Chętnie decydujemy się także na udostępnienie postów, gdy naszym celem jest nawiązanie kontaktu, która go utworzyła. Dla wielu osób udostępnianie postów to także sposób na to, aby mogli swoim znajomym zaprezentować swój światopogląd. Zamieszczane i udostępniane przez nas posty pokazują również, jaki jest nasz stosunek do wydarzenia, które poruszyło opinię publiczną czy też to, jaki jest nasz stosunek do polityki.

Pamiętajmy, że najchętniej udostępniamy posty ze zdjęciem lub filmem. Jeśli chcemy, aby kolejny z naszych postów miał dużo udostępnień, możemy dodać do niego także link do ciekawego artykułu, który znaleźliśmy na przykład na jednym z popularnych blogów.

Dodaj odpowiedz

Musisz być zalogowany/a aby dodac komentarz.