Jaki szampon dla zwierząt pielęguje i chroni jednocześnie?

Jaki szampon dla zwierząt pielęguje i chroni jednocześnieSzamponów powszechnie używamy by oczyścić sierść i skórę naszych pupili. Sięgamy po nie, gdy zwierzęta wchodzą w okres wzmożonej wymiany sierści, gdy w gęstwinie włosów gromadzi się w nadmiarze złuszczający się naskórek.

Odpowiedni szampon i kąpiel mogą być zbawienną pomocą, gdy zwierzęciu dokuczają pospolite problemy jak świąd. Ale czy szampon i kąpiel psa lub kota mogą przynieść inne korzyści i czy mogą stanowić element ochrony i zabezpieczenia naszych podopiecznych na wypadek kontaktu z groźnymi pasożytami? Oczywiście, tak. Wszystko zależy od wyboru odpowiedniego środka do pielęgnacji naszych czworonożnych przyjaciół. Zwłaszcza wtedy, gdy kąpiel musimy przeprowadzać odpowiednio często, bo nasz pies uwielbia zabawy w terenie i po swoich harcach i zabawach wraca cały umorusany, warto wykorzystać fakt przymusowej kąpieli i zapewnić mu dodatkową ochronę przed niechcianymi pasożytami Gdy konieczne jest częste kąpanie zwierzęcia, dobór delikatnego szamponu jest niezwykle istotny. Szampony Vermicon w 100% wypełniają oczekiwania właścicieli zwierząt w takich sytuacjach. Są niezwykle delikatne, nie drażnią i nie przesuszają naskórka, dodatkowo zawarty w nich ekstrakt z aloesu dobroczynnie działa na skórę. Łagodzi podrażnienia, przyśpiesza gojenie i nawilża zewnętrzne warstwy naskórka gojąc mikrourazy wywoływane przez pasożyty i niwelując zadrapania i przeczosy powstałe w wyniku samouszkodzeń wywołanych drapaniem i czochraniem w odpowiedzi na świąd powodowany obecnością pasożytów.

Jednak najistotniejszym komponentem szamponów Vermicon dla psów i kotów jest dimetikon.

To związek organiczny, polimer z grupy silikonów, w skład którego wchodzą atomy krzemu. Rozprowadzony na sierści i skórze wraz z myjącymi składnikami szamponu pozostawia cienką warstwę na okrywie włosowej, która zmienia jej właściwości i dodatkowo przy kontakcie z pasożytami działa na nie niczym lepka pułapka, sklejając ich odnóża i uniemożliwiając pasożytom aktywne poruszanie się w gęstwinie sierści. Włosy powleczone dimetikonem stają się gładkie i śliskie, stwarzając tym samym wyjątkowo niekorzystne warunki środowiskowe dla stawonogów, pcheł i kleszczy, atakujących nasze czworonogi. Dimetikon zawarty w szamponie nie jest toksycznym ani niebezpiecznym składnikiem. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla psa, kota, ani dla nikogo z obcujących ze zwierzęciem na co dzień, w szczególności dla dzieci, które często głaszcząc i przytulając, a nawet całując zwierzęta, nawiązują z nimi bardzo bliskie relacje.

Dodaj odpowiedz