Jak obniżyć składkę AC?

Każdy kierowca w Polsce, który jest jednocześnie właścicielem pojazdu zmechanizowanego, który został zarejestrowany na terenie naszego kraju, musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie samochodu. Jednak możemy też rozszerzyć naszą ochronę na dobrowolne ubezpieczenie autocasco.

System zniżek

Wielu kierowców rezygnuje z wykupu dodatkowego ubezpieczenia ze względu na koszty, jakie musieliby ponieść przy zapłaceniu składki. Jednak istnieje wiele metod, które pozwalają nam na obniżenie jej wysokości. Przede wszystkim musimy pamiętać, że o ile OC jest ubezpieczeniem działającym tak samo bez względu na to, u jakiego ubezpieczyciela je wykupimy, to w przypadku AC zakres ochrony i cena usługi jest zależna wyłącznie od danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Możemy zatem poszukać zawsze oferty tańszej i lepiej dostosowanej do naszych potrzeb. Treść warunków umowy treść jest ustalana przez każdego ubezpieczyciela indywidualnie, dlatego warunki ubezpieczenie, a także system przyznawania zniżek i zwyżek również może się różnić w zależności od ubezpieczyciela.

Jak obniżyć składkę AC?

Kiedy zapłacimy mniej?

Mniejsza składka zazwyczaj przysługuje tym kierowcom, którzy mogą się wykazać bezszkodową jazdą. W niektórych przypadkach możemy tu liczyć nawet na zniżkę na poziomie sześćdziesięciu procent. Niższa składka dotyczy też tych kierowców, którzy skończyli trzydzieści lub czterdzieści lat. Niestety w przypadku tych osób, które prawo jazdy mają od niedawna, składka będzie z pewnością wysoka. Jeśli zależy nam na obniżeniu składki, możemy zakupić dodatkowe zabezpieczenia do samochodu. Alarm zamontowany w pojeździe obniży wysokość składki o kilka procent. Na wysokość składki wpływa też przebieg, marka samochodu i pojemność silnika.

Niższa składka obejmie nas, jeśli zdecydujemy się na wniesienie opłaty jednorazowo, zwiększenie udziału własnego w szkodzie, zawarcie umowy przez Internet. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej wprowadzają do swojej oferty zniżki dla osób, które podczas wyliczania składki powołają się na numer polisy znajomego ubezpieczonego w tym samym towarzystwie ubezpieczeniowym.

Więcej o ubezpieczeniach pojazdu znajdziesz na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

Dodaj odpowiedz

Musisz być zalogowany/a aby dodac komentarz.