Jak miałoby wyglądać życie bez Internetu?

Internet w Polsce pojawił się w połowie lat dziewięćdziesiątych. Niemal natychmiast jego możliwości nas zafascynowały. Chętnie – mimo wielu trudności – korzystaliśmy z komunikatorów internetowych, zakładaliśmy najpierw prywatne, a później firmowe strony www. Od kilku też lat z Internetu możemy korzystać już nie tylko w domu czy kawiarence internetowej, ale także na smartfonach. Internet jest wynalazkiem, który bardzo ułatwia nam życie. Czy jednak jesteśmy w stanie funkcjonować bez niego?

Trudniejsza komunikacja z innymi

Większość z nas wykorzystuje Internet do komunikowania się z innymi. Możemy korzystać z poczty elektronicznej, komunikatorów internetowych czy wreszcie z portali społecznościowych. Popularność tych ostatnich jest ogromna. Aby skontaktować się z rodziną, znajomymi czy współpracownikami wystarczy zaledwie kilka kliknięć. Komunikacja odbywa się nie tylko szybko, ale także bez problemów. Jak wyglądałoby to, gdyby nagle Internet przestał działać? Na pewno pojawiły by się pewne problemy. Odnowienie znajomości ze znajomymi ze szkolnej ławy byłoby prawdopodobnie niemożliwe. Przypuszczalnie też z pewnymi znajomymi w ogóle nie kontaktowalibyśmy się regularnie. Wysłanie wiadomości poprzez Facebooka jest bardziej proste niż wykonanie telefonu nie wspominając już o napisaniu listu.

Jak miałoby wyglądać życie bez Internetu?

A praca?

Internet nie jest już dzisiaj jedynie źródłem rozrywki czy poszukiwania informacji. Wiele osób dzięki niemu zyskało możliwość wykonywania pracy. Powszechny dostęp do Internetu umożliwi rozwój telepracy. Pracę za pośrednictwem Internetu wykonuje coraz więcej osób. To dobre rozwiązanie nie tylko dla kobiet z dziećmi, które chcą zostać w domu z dziećmi, a jednocześnie chcą być aktywne zawodowe, ale także dla osób, które bardzo cenią niezależność. Praca zdalna to szansa na zatrudnienie dla osób niepełnosprawnych oraz dla tych osób, które mieszkają w regionach, gdzie o znalezienie pracy jest bardzo trudno. Gdyby nagle zniknął Internet, setki osób straciłoby podstawowe lub dodatkowe źródło dochodów.

Dodaj odpowiedz

Musisz być zalogowany/a aby dodac komentarz.