Czy możemy żyć bez Internetu?

Idea globalnej sieci komputerowej narodziła się w latach sześćdziesiątych XX wieku. Paul Baran to osoba, które powszechnie jest uważana za twórcę tego wynalazku. Opublikował on liczącą dwanaście tomów pracę, które tematyka została poświęcona wytrzymałym i rozproszonym sieciom cyfrowym transmisji danych. Przodkiem Internetu jest sieć ARPANET. Została ona zainstalowana na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles.

Możliwości wykorzystania Internetu

Możemy dzisiaj powiedzieć, że są osoby, które wiodą drugie życie w sieci. Internet wykreował nową rzeczywistość, a dla wielu osób wirtualna rzeczywistość jest nawet bardziej atrakcyjna niż realny świat. Internet daje nie tylko ogromne możliwości poszukiwania informacji, jest niezbędny do wykonywania pracy. Służy również w procesie edukacji, pomaga budować kontakty międzyludzkie, ale jednocześnie bardzo mocno wciąga. Są osoby, którym na myśl o tym, że nie mogą skorzystać z Internetu, sprawdzić, czy na Facebooku nie pojawiły się nowe wpisy, drżą ręce. Życie bez Internetu jest dla nich bardzo ciężkie, jest koszmarem, którego nie są w stanie przetrwać. Doskonale obrazuje to powiedzenie „kto nie ma profilu na serwisie społecznościowym, ten nie istnieje”.

Czy możemy żyć bez Internetu?

Jest także inne podejście

Bez Internetu można doskonale sobie radzić, można się o tym przekonać obserwując pokolenie współczesnych pięćdziesięcio- i sześćdziesięciolatków. Korzystają oni oczywiście z możliwości, które daje Internet, bardzo przy tym je cenią. Wysłanie maila nie jest dla nich problemem. Bardzo chętnie też czytają wiadomości na serwisach informacyjnych, zakładają konta na serwisach społecznościowych. Jednak, gdy pojawia się komunikat „brak dostępu do Internetu”, nie wpadają w panikę. Wolny czas, który mają potrafią sobie doskonale zorganizować i wypełnić bez Internetu. Internet oferuje nam mnóstwo możliwości. Ułatwia on funkcjonowanie w wielu aspektach codziennego życia, ale pamiętajmy, że życie bez niego jest możliwe; może to być przy tym niezwykle ciekawe życie.

Dodaj odpowiedz

Musisz być zalogowany/a aby dodac komentarz.