Co zrobić, aby profil na Instagramie miał wielu odwiedzających?

Jednym z mediów społecznościowych jest Instagram. Nie jest on aż tak bardzo popularny jak Facebook, jednak mimo to przyciąga wielu użytkowników. Spora część z nich to oczywiście celebryci. Zdobycie nowych obserwujących staje się coraz trudniejsze, liczba użytkowników stale bowiem się zwiększa. Co więc można zrobić, aby odnieść sukces?

Interesująca nazwa

Decydując się na założenie profilu na Instagramie, który będzie miał dużo obserwujących w pierwszej kolejności powinniśmy nadać mu skuteczną czyli chwytliwą nazwę. W przypadku, gdy jest to prywatny profil, nazwa może nawiązywać do tego, czym się zajmujemy i interesujemy. W przypadku tworzenia profilu biznesowego, warto wykorzystać nazwę marki. Dzięki temu przekaz będzie spójny.

Co zrobić, aby profil na Instagramie miał wielu odwiedzających?

Linki nie mogą być zbyt długie

Długie linki to często popełniany błąd. Zbyt długie linki nie wyglądają korzystnie, do tego zajmują sporo miejsca. Jeśli więc zależy nam na tym, aby mieć dużą liczbę stałych obserwatorów pomyślmy nad skróceniem linków. Wykonanie tego nie jest trudne, w sieci można znaleźć mnóstwo dostępnych za darmo narzędzi do skracania linków.

Prawidłowe ustawienie prywatności

Zanim na swoim lub firmowym profilu rozpoczniemy regularną aktywność, powinniśmy sprawdzić czy nie został on oznaczony jako prywatny. Posty, które zostaną przez nas zamieszczone na tak oznaczonym profilu będą dostępne tylko dla nielicznego grona użytkowników. Każdy chętny użytkownik będzie musiał przede wszystkim poprosić o zaakceptowanie prośby przez właściciela profilu, co z pewnością nie przełoży się na większą liczbę obserwujących.

Unikalny hashtag

Hashtag to interaktywny znacznik, który kojarzy się z daną osobą bądź marką. Poza tym dzięki niemu użytkownicy mogą znacznie łatwiej odnaleźć interesujące ich treści, których z dnia na dzień pojawia się na Instagramie coraz więcej. Dlatego też warto wymyślić swój unikalny hashtag i oznaczać nim każdy kolejny wpis. Ale w jednym wpisie nie może być ich zbyt dużo.

Generowanie ruchu na Instagramie wbrew pozorom wcale nie jest trudne.

Dodaj odpowiedz

Musisz być zalogowany/a aby dodac komentarz.