Co nam daje Internet i czy potrafimy jeszcze bez niego żyć?

Internet otwiera przed nami ogromne możliwości. Coraz trudniej jest nam więc wyobrazić sobie czasy, gdy funkcjonowaliśmy bez dostępu do sieci. Co daje nam Internet? Czy potrafimy dzisiaj żyć bez niego?

Mnóstwo możliwości

Internet to wynalazek, który zmienił wiele w naszym codziennym funkcjonowaniu. Daje przede wszystkim ogromne możliwości pozyskania informacji. Coraz częściej też wykorzystujemy Internet jako narzędzie pracy. Bardzo popularna staje się praca zdalna, a więc taka, którą wykonujemy w domu, a jej efekty dostarczamy pracodawcy wykorzystując komunikację elektroniczną. Praca zdalna jest idealnym rozwiązaniem dla kobiet z dziećmi, które chcą pozostać aktywne zawodowo i jednocześnie zostać z dziećmi z domu. Internet otwiera przed nami także morze możliwości jeśli chodzi i kontakty z innymi. Do naszej dyspozycji jest już nie tylko poczta elektroniczna i komunikatory, ale także niezwykle dzisiaj popularne serwisy społecznościowe. Dzięki nim w każdej chwili możemy odnowić znajomości z osobami, z którymi przed laty zerwał się nam kontakt. Wreszcie Internet to dostęp do mnóstwa filmów edukacyjnych, artykułów z różnych dziedzin wiedzy, które są bardzo przydatne na każdym etapie edukacji. Internet to także gry, filmy i muzyka, a więc szeroko pojęta rozrywka.

Co nam daje Internet i czy potrafimy jeszcze bez niego żyć?

Czy osiągniemy to bez Internetu?

W tym miejscu wiele osób może zapytać, czy nawiązywanie relacji społecznych, uczenie się czy pracowanie naprawdę wymagają dostępu do Internetu. Wszystko to jest możliwe także bez tego medium, ale dzięki temu, że mamy dostęp do sieci wszystko to jest o wiele łatwiej dostępne i prostsze. Jeśli zależy nam na odnowieniu znajomości z dawno nie widzianą koleżanką ze szkolnej łatwy, która mieszka w innym mieście, nie uda nam się jej odnaleźć w realnym świecie bez znajomości jej adresu lub przynajmniej numeru telefonu. W wirtualnym świecie za sprawą mediów społecznościowych zrobimy to bardzo szybko i prosto.

Bez Internetu można żyć, ale pamiętajmy, że życie z Internetem jest jednak o wiele łatwiejsze.

Dodaj odpowiedz

Musisz być zalogowany/a aby dodac komentarz.