Co możemy zrobić, aby post miał więcej udostępnień?

Użytkownicy Facebooka (przynajmniej część z nich) zamieszcza kolejne posty mając nadzieję, że użytkownicy je udostępnią. Bardzo często okazuje się, że jest inaczej. Podpowiadamy, co można zrobić, aby zwiększyć szanse na większą liczbę udostępnień.

Wybierz odpowiednią porę

Osób, które zdają sobie sprawę z faktu, iż dzień i pora wstawienia nowego postu mają duże znaczenie, jeśli chodzi o jego udostępnienie ma bardzo duże znaczenie, jest bardzo mało. Z Facebooka nocą i rankiem korzysta sporo osób, nie jest ich jednak tak wielu, aby można było liczyć na to, że zamieszczony po północy czy nad ranem postem będzie miał dużą liczbę udostępnień. Najlepsze godziny do zamieszczania nowych postów to te obiadowe i wieczorne. Gdy chcemy zwiększyć swoje szanse na większą liczbę udostępnień, to wstawiajmy nowe posty między godziną 4 po południu a 5 oraz między 19 a 21. Są to godziny, w które najlepiej jest wstawiać posty od poniedziałku do piątku; w weekendy najbardziej optymalnie jest zamieszczać je między godziną 12 a 14.

Co możemy zrobić, aby post miał więcej udostępnień?

Wstaw emotikona

Obecność emotikona ma bardzo duże znacznie. O wiele chętnie udostępniamy posty, w których umieściliśmy emotikon. Dzięki temu nasz wpis sprawi wrażenie zdecydowanie bardziej przyjaznego, będzie też zachętą do interakcji. Pamiętajmy jednak, aby dobrze dobrać ikonę do treści wpisu oraz o tym, aby z ilością ikonek nie przesadzić. Zbyt duża ilość emotikonów utrudnia czytanie, osiągniemy więc efekt odwrotny niż tek, który zamierzaliśmy osiągnąć.

Opublikuj wzruszającą historię

Wywołująca emocje historia zaczerpnięta z czyjegoś życia to kolejny sposób na to, aby nasz post zyskał bardzo dużą liczbę udostępnień. Historia, którą zamieścimy może, ale nie musi być szczególnie interesująca. Najważniejsze jest bowiem to, aby wywoła określone emocje. Najlepsze efekty podobno przynosi zamieszczenie historii, które sprawia, że serce bije szybciej lub takiej, która skłania do refleksji.

Sposoby na zwiększenie liczby udostępnień na Facebooku są naprawdę bardzo proste.

Dodaj odpowiedz

Musisz być zalogowany/a aby dodac komentarz.